Image

Aktuality, zprávy z činnosti MAS Holicko

MAS Holicko je tu už 11 let s Vámi

Aktuality pondělí, 15 červen 2020

A tak se rok s rokem sešel (nestačili jsme ani okem mrknout) a zjistili jsme, že jsme propásli desetileté výročí aktivního fungování MAS Holicko. Proto jsme se rozhodli, že společně s Vámi oslavíme jedenáctileté výročí.

„Ačkoliv jsme tu již 11 let, tak přeci jenom bude lépe, pokud Vás nejprve seznámím s tím, co znamená zkratka MAS, tedy Místní Akční Skupina.“, uvedla ředitelka MAS Holicko Ing. Michaela Kovářová. „Jsme společenství obcí, podnikatelů, neziskových organizací a aktivních lidí, kteří chtějí něco udělat pro svůj region, kde bydlí a pracují. Tedy v našem případě pro Holicko. Jsme nezávislí na politickém rozhodování - ačkoliv se průběhu let změnili představitelé politických stran, vlády, kraje nebo i obcí, tak MAS Holicko tu stále aktivně působí. Naší jednoznačnou výhodou je to, že fungujeme na základě tak zvaného principu LEADER. To ve zkratce znamená, že prostřednictvím partnerství a metody „zdola nahoru“ se snažíme najít společnou řeč nad potřebami a prioritami, tak aby život na Holicku byl příjemnější, bezpečnější a radostnější pro většinu místních obyvatel. Proto se Vás neustále na něco ptáme, posloucháme a reagujeme na Vaše potřeby.“

Cílem MAS Holicko je tedy zlepšit kvalitu života v regionu, a to prostřednictvím mnoha různých aktivit. Naší nejvíce viditelnou činností je aktivní získávání a rozdělování dotačních prostředků. Od roku 2009 jsme podpořili projekty v celkové výši 46,85 mil. Kč, konkrétně se jednalo o projekty zaměřené na:

  • Bezpečnost silničního provozu - 12,98 mil. Kč
  • Školy - 7,70 mil. Kč
  • Drobné podnikatele - 6,74 mil. Kč
  • Sportoviště - 5,49 mil. Kč
  • Volnočasová, spolková a kulturní centra - 4,63 mil. Kč
  • Zemědělské podnikatele - 4,41 mil. Kč
  • Venkovskou turistiku - 3,55 mil. Kč
  • Výrobu potravin - 0,79 mil. Kč
  • Lesnická opatření - 0,38 mil. Kč
  • Veřejná prostranství - 0,17 mil. Kč

Další aktivitou, kterou asi nejvíce vnímají místní školy, je projekt Místní akční plán rozvoje vzdělání. Díky spolupráci všech mateřských a základních škol se snažíme zlepšit kvalitu vzdělávání na Holicku - společně identifikujeme potřeby a reagujeme na ně.

„Jen tak namátkou. Realizujeme semináře pro pedagogy na různá témata. Základním školám zprostředkováváme služby rodilého mluvčího anglického jazyka, návštěvu senátu nebo vědecké knihovny v Hradci Králové. Mateřské školy se s námi zase podívaly do ekocentra Paleta v Oucmanicích nebo absolvovaly výtvarné dílničky v ZUŠ K. Malicha v Holicích.“ Zhodnotila výsledky projektu Michaela Kovářová.

Pro podnikatele je tu aktivita značení regionálních produktů certifikátem KRAJ PERNŠTEJNŮ, díky kterému místní obyvatelé jednoznačně poznají výrobce, který dbá o kvalitu svých produktů.

Pro podporu cestovního ruchu jsme s městem Pardubice a ostatními MAS z okresu Pardubice založily turistickou oblast Pardubicko – Perníkové srdce Čech, jejímž cílem je propojit subjekty působící v cestovním ruchu a společnou propagací zvýšit návštěvnost Pardubicka.

„Posledním článkem, který nám ve výčtu chybí, je podpora neziskového sektoru. Ten byl bohužel dlouhou dobu naší Popelkou. Ale to by se mělo od letoška změnit, protože právě rozjíždíme dva úplně nové projekty,“ informovala Michaela Kovářová. „Jeden je zaměřen na komunitní plánování sociálních služeb a ten druhý na podporu činnosti neziskových organizací zaměřených na práci s dětmi a mládeží.“

A protože jsme akční nejen v názvu, tak v případě, že máte nějaký další zajímavý nápad pro zlepšení života na Holicku, ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jsme tu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to již 11 let.

 

Manažerky MAS Holicko, o.p.s.

Naposledy změněno 15. 06. 2020

Kalendář aktualit

« Červen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Aktuality

Footer Logo

MAS Holicko, o.p.s.
Holubova 1
534 14 Holice
IČ:275 11 448
Datová schránka: 8ueebbq

Adresa kanceláře

 
 
MAS Holicko, o.p.s.
Náměstí T. G. Masaryka 1096
534 01 Holice
(ve dvoře mezi Policií ČR a Úřadem práce)
 

Zůstaňte s námi