Image

Projekty a aktivity MAS Holicko

Nová zelená úsporám LIGHT

Nová zelená úsporám LIGHT

středa, 23 listopad 2022
V listopadu 2022 odstartoval nový dotační program Nová zelená úsporám LIGHT, který má pomáhat rodinám ohroženým energetickou chudobou i s menšími projekty, jako je výměna dveří, oken nebo zateplení fasády. Žádosti jsou jednoduché a peníze můžete dostat i dopředu.

 
 
 
KDO MŮŽE ŽÁDAT?
 • Vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu, ve kterém mají trvalý pobyt před 12. 9. 2022
 • Vlastníci nebo spoluvlastníci trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci,  ve kterém mají trvalý pobyt před 12. 9. 2022
 • Vlastníci nebo spoluvlastníci bytu v bytovém domě nebo spoluvlastnického podílu na bytovém domě s právem užívat posuzovaný byt, ve kterém mají trvalý pobyt před 12. 9. 2022
 • Člen bytového družstva s právem užívání posuzovaného bytu v bytovém domě, ve kterém mají trvalý pobyt před 12. 9. 2022

PODMÍNKA! Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení nebo přídavek na dítě.

 

NA CO A KOLIK JE MOŽNÉ ŽÁDAT?

Maximální součet všech opatření týkajících se zateplení rodinného domu nebo bytu v bytovém domě může činit max 150 000 Kč. Výše dotace až 100%.

V případě bytových domů je možná pouze výměna oken, případně dveří z bytu na pavlač. A to pouze v případě, kdy již nejméně u 75 % bytů v daném bytovém domě byla provedena kompletní výměna oken za nová s izolačním zasklením.

zateplení opatření

 

 

Maximální součet všech opatření týkajících se solárního ohřevu vody v rodinném domě může činit max 90 000 Kč. Výše dotace až 100%.

soláry opatření

 

Podpořitelná jsou opatření provedená po 12. 9. 2022Nutné jsou fotografie původního a cílového stavu, pro jistotu si ale foťte i stav v průběhu prací.

Na realizaci máte 1 rok od přidělení dotace, nejpozději však musí být ukončena do 31.12.2025.

 

KDY JE  MOŽNÉ ŽÁDAT?

Žádosti o dotaci je možné podávat od 9. 1. 2023 10:00 hodin do 31. 12. 2024 15:00 hodin (nebo do vyčerpání alokace výzvy). Kontaktujte zástupce MAS Holicko, kteří Vám s podáním žádosti o dotaci pomohou. Máte-li možnost, pusťte se do úprav svého obydlí již nyní. Dotaci lze vyplatit zpětně na realizace uskutečněné již od 12. 9. 2022.

Žádosti včetně všech příloh se podávají elektronicky prostřednictvím AIS SFŽP ČR. S vyplněním žádosti a nahráním příloh Vám poradí zástupci MAS Holicko.


CO BUDETE POTŘEBOVAT K ŽÁDOSTI?

 • Elektronickou identitu nebo bankovní identitu pro umožnění přístupu do elektronického formuláře žádosti - může pomoci MAS Holicko
 • Fotodokumentace míst, která chcete změnit (původní okna, dveře, nezaizolovanou střechu, apod.) - vyfotí MAS Holicko
 • Odborný posudek navrhovaných opatření a Záznam o návštěvě na místě - vytvoří MAS Holicko
 • Doklad potvrzující vlastnictví bankovního účtu
 • Potvrzení prokazující čerpání důchodu, příspěvku na bydlení nebo přídavku na dítě
 • Pokud je stavba vedena v katastru jako "stavba určená pro rekreaci" pak dokument prokazující, že stavba je využívána k trvalému rodinnému bydlení
 • Pokud žadatel nemá zapsán v dané nemovitosti trvalý pobyt, pak dokument jež prokazuje, že žadatel v dané stavbě trvale bydlí
 • Souhlas spoluvlastníků bytového domu (SVJ, bytového družstva)

  

KDO UDĚLÁ PRÁCE NA RENOVACI VAŠEHO DOMU?

Je na vás, zda se rozhodnete práce na zateplení udělat svépomocí, nebo zda si najdete realizační firmu. Vybrat si můžete i v tomto Seznamu specialistů.

 

JAK DOLOŽÍTE REALIZACI DOTOVANÝCH OPATŘENÍ?

Opět Vám se vším pomůže zástupce MAS:

 • Fotodokumentace zrealizovaných opatření
 • Závěrečná zpráva o provedených opatřeních potvrzený MAS
 • Zpráva o instalaci OZE - vypracuje dodavatel solárního systému

 

KAM SE MÁTE OBRÁTIT PRO RADU?

Pokud jste z území MAS Holicko, tj. území obcí: Býšť, Dolní Roveň, Dolní Ředice, Holice, Horní Jelení, Horní Ředice, Chvojenec, Jaroslav, Nová Ves, Ostřetín, Poběžovice u H., Radhošť, Trusnov, Týnišťko, Uhersko, Veliny, Vysoké Chvojno

MAS Holicko, o.p.s., kancelář: Náměstí T.G.Masaryka 1096,  534 01 Holice

 • Martina Doležalová, tel. 605 966 263, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 • Ing. Michaela Kovářová, tel. 775 302 057, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
NPO_banner_barva.jpg

Galerie Obrázků

Footer Logo

MAS Holicko, o.p.s.
Holubova 1
534 14 Holice
IČ:275 11 448
Datová schránka: 8ueebbq

Adresa kanceláře

 
 
MAS Holicko, o.p.s.
Náměstí T. G. Masaryka 1096
534 01 Holice
(ve dvoře mezi Policií ČR a Úřadem práce)
 

Zůstaňte s námi

Please publish modules in offcanvas position.