Image

Aktuality, zprávy z činnosti MAS Holicko

MAS Holicko letos podpořila podnikatelské projekty za více než tři milióny Kč

Aktuality úterý, 14 květen 2019

IROP CZ RO B C RGBMístní akční skupina Holicko úspěšně pokračuje v podpoře drobného podnikání na Holicku. Za předchozí dva roky již podpořila 11 projektů drobných podnikatelů z Holicka v celkové výši 2,5 mil Kč. A v letošním roce přibylo dalších 8 projektů za 3,1 mil Kč.

„První výzvu pro podnikatele vyhlásila MAS Holicko na počátku roku 2017, a tak se již můžeme pochlubit 6-ti úspěšně zrealizovanými projekty. Patří mezi ně například nákup mechanizace pro chov a výcvik koní pro Jezdeckou stáj v Dolním Jelení, pořízení moderní techniky pro moderní ošetřování a krmení skotu pro Zemědělskou společnost Ostřetín nebo přestavba silážního žlabu na seník pro pana Sochora z Dolní Rovně. V průběhu letošního roku by mělo být zrealizováno dalších 5 projektů,“ říká ředitelka MAS Holicko Ing. Michaela Kovářová.

Programový výbor na svém jednání 13.5.2019 podpořil dalších 8 projektů za více než 3,1 mil. Kč. Tyto projekty by se měly zrealizovat příští rok. Povětšinou se jedná o nákup technologií a strojů nebo rekonstrukci, případně výstavbu provozoven, bez kterých by žadatelé nemohli rozvíjet své podnikání. Díky naší podpoře si paní Skutilová z Chvojence koupí přívěs za auto na rozvoz brambor, paní Krejčíkové z Ostřetína zase umožníme uvádět její nový produkt ZEGITA (sušené zeleninové koření) na trh, Hostinec u Červinků v Horních Ředicích získá novou podlahu, Zmrzlina u Pepeho si pořídí nový stroj na výrobu holické zmrzliny, pan Binko z Dolní Rovně si bude moci zase nakoupit CNC vrtací/drážkovací/frézovací stroj, pan Kvapil si postaví novou zámečnickou dílnu v Horních Ředicích, pan Vlasák z Poběžovic si pořídí manipulátor s velkým 9m výložníkem a pan Pražák z Roveňska si koupí 2 šicí stroje do čalounické dílny.

„Jak je vidět záběr podpory MAS Holicko je velmi široký a většina drobných podnikatelů se zde se svými záměry najde. Na druhou stranu již není moc času k váhání, MAS Holicko zbývá necelých 1,5 mil. Kč, které by chtěla rozdat ve výzvě vyhlášené příští rok v lednu. Poté již budeme pouze čekat, co nám nabídne nové programové období 2021+,“ dodává Ing. Michaela Kovářová.

Kromě toho, že fungujeme jako regionální dotační agentura, tak se zabýváme i jinou činností, jež má za cíl rozvíjet podnikání na Holicku. Jedná se o zavedení jednotného regionálního značení výrobků s názvem KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt.

Propagace značky a značených výrobků probíhá jak formou reklamních tiskovin (katalog výrobků, noviny apod.), prostřednictvím médií (webové stránky), tak i na společných akcích a prezentacích, např. Sousedské slavnosti v Perníkové Chaloupce, Dny Holicka, Otevření lázeňské sezóny v Lázních Bohdaneč, Festival chutí, vůní a řemesel v Pardubicích apod.

Proto neváhejte a navštivte naše webové stránky www.holicko.cz, kde jsou zveřejněny základní informace o činnosti MAS Holicko. V případě potřeby získání přesnějších informací se obraťte na ředitelku MAS Holicko Ing. Michaelu Kovářovou, tel.: 775 302 057, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Naposledy změněno 14. 05. 2019

Kalendář aktualit

« Prosinec 2023 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktuality

Footer Logo

MAS Holicko, o.p.s.
Holubova 1
534 14 Holice
IČ:275 11 448
Datová schránka: 8ueebbq

Adresa kanceláře

 
 
MAS Holicko, o.p.s.
Náměstí T. G. Masaryka 1096
534 01 Holice
(ve dvoře mezi Policií ČR a Úřadem práce)
 

Zůstaňte s námi