Image

Aktuality, zprávy z činnosti MAS Holicko

Počet výrobců Kraje Pernštejnů překročil dvacítku

Aktuality středa, 14 prosinec 2016

Dne 7. listopadu 2016 se v Sezemicích sešla k zasedání 6. certifikační komise Kraje Pernštejnů. V komisi opět zasedli zástupci MAS (místních akčních skupin), delegáti města Pardubic a Asociace regionálních značek. Komise tentokrát hodnotila 4 nové žádosti a další 3 výrobci obhajovali své výrobky při recertifikaci.

Prvním žadatelem o certifikaci byl pardubický všeuměl, pan Aleš Kulhánek, který si nechal certifikovat své drátenické umění. Pan Kulhánek je známou osobností, jelikož formou workshopů předvádí stará řemesla na akcích po celé republice. V plejádě jeho záběru najdete kromě drátenictví i například ražbu mincí a mnohé další.

Dále byly prezentovány výrobky společnosti SejraKus. Paní Macháčková, která firmu zastupovala, podala komisi obsáhlý výklad o výrobě pochoutek, jakými jsou korbáčky a jiné pařené a nakládané sýry. Komise se tak mohla rozplývat nad různými vůněmi kořenících směsí a sýrů, které výklad doprovázely a oči se všem jen motaly ze složitého procesu splétání korbáčkových copů a pomlázek.

Třetím adeptem k certifikaci byl pan Dominik Láznička z Přelovic, který přinesl kuriozitu v podobě slunečnicového medu. Tento med je raritou, neboť se jedná o jednodruhovou pochoutku velmi specifické chuti.

Posledním nováčkem při certifikaci byla společnost Madami, která se zabývá zpracováním ovoce. Na pultech obchodů poté může zákazník nalézt skleničky s logem Madami a v nich lahody jako sirupy, pečené čaje, ovoce nakládané v medu či alkoholu a mnohé další.

V rámci certifikace prodlužovali své působení tři veteráni sdružení v tomto region povznášejícím úsilí, a to Farma Apolenka ze Spojila se svými mléčnými výrobky, pan Václavík z Dolan s blahodárným výtažkem z hlívy ústřičné zvaným Imunoprevenc a manželé Pavlisovi s Kunětickou zmrzkou. Všechny tyto tři výrobce mohli potkat návštěvníci srpnového Festivalu chutí, vůní a řemesel na zámku v Pardubicích a každý mohl okusit výjimečnou exkluzivitu jejich výrobků. Není proto vůbec s podivem, že všichni noví výrobci žadatelé získali pečeť Kraje Pernštejnů a všichni tři matadoři jednoznačně obhájili kvalitu své práce.

Naposledy změněno 14. 12. 2016

Kalendář aktualit

« Červen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Aktuality

Footer Logo

MAS Holicko, o.p.s.
Holubova 1
534 14 Holice
IČ:275 11 448
Datová schránka: 8ueebbq

Adresa kanceláře

 
 
MAS Holicko, o.p.s.
Náměstí T. G. Masaryka 1096
534 01 Holice
(ve dvoře mezi Policií ČR a Úřadem práce)
 

Zůstaňte s námi