Image

Aktuality, zprávy z činnosti MAS Holicko

TŘETÍ KOLO CERTIFIKACE "KRAJ PERNŠTEJNŮ ® REGIONÁLNÍ PRODUKT"

Aktuality pátek, 09 leden 2015

Dovolte abychom Vás informovali o tom, že dne 5. března 2015 proběhne 3. kolo certifikace „Kraj Pernštejnů regionální produkt®“

 

Touto značkou se označují zpravidla řemeslné výrobky (např. výrobky z pleteného dřeva, slaměné výrobky, fotografie, keramika, šperky, sněžnice, krajka, sklo, nábytek, papírové obaly, apod.), potraviny a zemědělské produkty (pečivo, mléko, sýry, maso, obiloviny, víno, ovoce, zelenina, nápoje, lesní plody, ryby, med, apod.) a přírodní produkty (léčivky, bylinné čaje, rákos pro stavební účely, extrakty z rostlin pro kosmetické účely, kompost, minerální voda, apod.). Značku může získat výrobek jak tradiční tak i nový, jestliže splní uvedená kritéria a certifikační komise rozhodne o jejím udělení.

Pokud máte zájem získat tuto značku pro svůj produkt nebo výrobek, nebo víte o někom kdo na území MAS Holicko (Býšť, Dolní Roveň, Dolní Ředice, Holice, Horní Jelení, Horní Ředice, Chvojenec, Jaroslav, Nová Ves, Ostřetín, Poběžovice u Holic, Radhošť, Trusnov, Týnišťko, Uhersko, Vysoké Chvojno) něco zajímavého pěstuje nebo vyrábí. Prosím přihlaste se na tento kontakt: Ing. Michaela Kovářová (koordinátor na území MAS Holicko) -  tel.: 775 302 057, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V prvních dvou kolech bylo označeno regionální značkou s motivem dubového listu celkem 12 produktů, z toho 2 právě z území MAS Holicko (ostatní produkty byly z území MAS Region Kunětické hory a MAS Bohdanečsko). Jmenovitě pekařské výrobky z Uherska od Ing. Davida Nováka z Uherska a bio-zelenina z ekofarmy Horní Ředice od Ing. Jitky Píchové z Horních Ředic.

 


A PROČ SE ZAPOJIT DO SYSTÉMU PODPORY ODBYTU MÍSTNÍ PRODUKCE?

 • Jednotná identita regionu, místních producentů a výrobců v oblasti cestovního ruchu a regionálního rozvoje.
 • Jednotný systém grafického značení, podmínek výběru a udělování značení, zajišťování podmínek udržování kvality a cílené propagace produktů.
 • Přidělení certifikátu a označení výrobku v systému regionálního značení jednoznačně přispívá ke zviditelnění výrobce a zvýšení odbytu mezi místními obyvateli i návštěvníky, a tím zlepšení jeho ekonomické stability.
 • V oblasti cestovního ruchu na území České republiky se jednoznačně regionální značení stává vyhledávaným artiklem pro návštěvníky vedle turistických známek a dalších celorepublikových systémů.
 • Regionální značky na území České republiky sdružuje Asociace regionálních značek, o.s. (ARZ), která zajišťuje celorepublikovou prezentaci všech výrobců s platným certifikátem pro svůj výrobek (webové stránky, noviny Doma v regionech, prezentace na veletrzích a akcích cestovního ruchu, prezentační materiály). ARZ v současné době sdružuje již 24 regionů v ČR.

 


CO VÁM ZAPOJENÍ SE DO SYSTÉMU CERTIFIKACE PŘINESE?

 • Zveřejnění v turistických novinách Doma v Kraji Pernštejnů,
 • vytvoření katalogového listu,
 • umístění informace na celorepublikovém výše uvedeném webu a na webu zapojených regionů,
 • výhodné zajištění visaček a samolepek pro označení produktu,
 • možnost prezentace a prodeje produktů v prostorách informačních center a na akcích pořádaných partnery či samotnými regiony,
 • možnost zveřejnění ve veškerých materiálech regionů,
 • možnost zapojení se do aktivit regionů,
 • navázání komunikace a spolupráce s dalšími výrobci nejen v doma, ale i v sousedních regionech,
 • možnost navázání spolupráce s místními prodejci, aj.

 


POTŘEBUJETE VÍCE INFORMACÍ?

Bližší informace Vám ráda poskytne Ing. Michaela Kovářová (koordinátor na území MAS Holicko) -  tel.: 775 302 057, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podrobné  informace k regionálním produktů také naleznete na www.regionalni-znacky.cz/kraj-pernstejnu/  a v novinách „Doma v Kraji Pernštejnů“.

Naposledy změněno 09. 01. 2015

Kalendář aktualit

« Prosinec 2023 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktuality

Footer Logo

MAS Holicko, o.p.s.
Holubova 1
534 14 Holice
IČ:275 11 448
Datová schránka: 8ueebbq

Adresa kanceláře

 
 
MAS Holicko, o.p.s.
Náměstí T. G. Masaryka 1096
534 01 Holice
(ve dvoře mezi Policií ČR a Úřadem práce)
 

Zůstaňte s námi